Sarah T. blogindlløg

CeriX med i sæson 3 af “Mig og mine nye bryster”

Sarah Tiedt har aldrig været bange for at indrømme, at hun selv har fået forskellige kosmetiske behandlinger. Det er således ingen hemmelighed, at Sarah tidligere blandt andet har fået lavet bryster, læber og kindben.

Jeg havde bevæget mig ud på et sidespor. Det mest skræmmende er, at det er virkelig åbenlyst, når jeg kigger på de gamle billeder. Jeg vil aldrig se sådan ud igen!

Til gengæld er Sarah blevet bevidst om, at hun ikke længere har lyst til at få kosmetiske behandlinger, som ikke giver hende et naturligt resultat:

Jeg mener, at man skal gøre lige præcis dét, der gør en glad. Men samtidig skal man virkelig passe på og huske at stoppe, mens legen er god! Jeg gerne vil have et mere naturligt look, og når det kommer til kosmetiske indgreb, handler det om at gøre det med omtanke og lytte til de folk, der ved noget om det.

På CeriX privathospital i Hellerup kom Sarah sammen med vores kirurg, Daniel Yadete, frem til, at udskifte sine gamle implantater med nogle nye, mere naturlige, som passede bedre til hendes krop. For var det nemlig altafgørende, at resultatet blev så naturligt som muligt.

Det naturlige resultat

For Sarah handler det om at føle sig glad og tilfreds, uden at stirre sig blind og overdrive, som hun gjorde. En tilgang til skønhed, som matcher filosofien i CeriX, hvor alle kosmetiske indgreb udføres med udgangspunkt i en filosofi om, at ’less is more’.

Det må aldrig være et freakshow, men forandringer skabt med små, diskrete behandlinger. En god behandling er en behandling, hvor dine nærmeste kan se, at der er sket noget med dig, men ikke nødvendigvis hvad. Det betyder også, at det indimellem er nødvendigt at sige nej, hvis den kosmetiske sygeplejerske eller kirurgen vurderer, at resultatet bliver unaturligt eller kunstigt.

Se Sarahs vej mod naturlige bryster på TV

Du kan se Sarahs brystoperation hos CeriX i programmet ”Mig og mine nye bryster” på VIAPLAY, hvor alle episoder kan streames nu.

Har du ikke adgang til VIAPLAY, så kan du også streame programmet gratis på streamingtjenesten VIAFREE, hvor episoderne løbende udgives.

Design uden navnCeriX med i sæson 2 af “Mig og mine nye bryster” på Viaplay
Følg CeriX
Følg CeriX på Instagram
Hos CeriX får du +10 års ekspertise og erfarne behandlere, så du kan føle dig tryg i hver eneste behandling.
Book din konsultation via link i bio.
Styrk hudens naturlige struktur, uden at ændre dit naturlige udtryk

Polynukleotider med lakseDNA er en biostimulerende behandling, der hjælper huden med at genvinde sin styrke indefra: 

Reducer fine linjer
Forbedrer fugtbalancen
Genskaber elasticitet og glød

En naturlig måde at skrue tiden tilbage, uden at ændre dit udtryk.

Book en gratis konsultation i én af vores klinikker og få en personlig plan tilpasset din hud.
Et lille kig i goodiebagsene fra Vi Elsker Serier Prisen 2026.

CeriX var stolt sponsor af årets event, og vi er glade for at have bidraget med produkter til deltagerne. 
Vi håber, at vores produkter kan være med til at skabe lidt ekstra velvære og forkælelse derhjemme.
Det var en fornøjelse at være en del af en aften dedikeret til de serier, skuespillere og kreative kræfter, der skaber store tv-oplevelser. 

CeriX var sponsor til Vi Elsker Serier Prisen 2026 i år 🎬 
- og vi er glade for at have været med til at gøre aftenen lidt ekstra speciel.

Tak til @vielskerserier for et flot arrangement og stort tillykke til alle de dygtige danske kunstnere, både nominerede og vindere ✨